• Przechowalnia 0
 • Zaloguj się

  e-mail:

  Hasło:

  Producent

  OBF Oral Bio Filter Protechno 8 szt.

  Netto: 222,22 zł
  Brutto: 240,00 zł

  Producent: Protechno
  Wysyłka: 48 godzin
  Produkt dostępny (10 op.)
  Waga:1.10 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:op.

  OBF Oral Bio Filter Protechno

  SPRAWDZONY! W opinii polskich lekarzy stomatologów REWELACYJNE USUWA AEROZOL z ust Pacjenta przy szlifowaniu zębów.

  Profesjonalny rozwieracz do ust podłączony do układu ssącego unitu stomatologicznego w celu zminimalizowania zakażenia krzyżowego. 

  Opakowanie – 8 szt
    
  OBF to KOSMICZNY WYNALAZEK? TAK!
  KOSMICZNY - ponieważ był opracowywany w celu wyeliminowania możliwości zanieczyszczenia całej kabiny kosmicznego statku przez aerozol pacjenta-kosmonauty w warunkach nieważkości. Prowadzone prace wspierała Europejska Agencja Kosmiczna. Współpracowano z Instytutem Nauk Kosmicznych CSIC oraz Europejskim Instytutem Ochrony Zdrowia.
  WYNALAZEK – gdyż opracowany przez  Astradentium Health Technologies S.L. został opatentowany.   System Oral BioFilter, OBF, został zatwierdzony i uznany przez Agencję Lotniczą i zdobył międzynarodową nagrodę  Salud Award 2018 za innowacje technologiczne w stomatologii. Twórcy OBF od razu zdali sobie sprawę, że podobny problem występuje również na Ziemi. Pojawienie się COVID-19 spowodowało, że zainteresowanie stosowaniem OBF w gabinetach stomatologicznych znacznie wzrosło. Schodząc z Kosmosu na Ziemię widzimy, że OBF [Fot.1. i Fot. 2.] jest po prostu rozwieraczem ust Pacjenta, łatwym w użyciu który w opinii polskich lekarzy stomatologów REWELACYJNE USUWA AEROZOL z ust Pacjenta np. przy szlifowaniu zębów. Jest natomiast mniej skuteczny przy piaskowaniu.

  OBF podłączony do układu ssącego unitu stomatologicznego, zmniejsza zanieczyszczenia w gabinetach dentystycznych poprzez wchłanianie mikro kropli przed opuszczeniem jamy ustnej pacjenta. Badania dowodzą, że zakażenia krzyżowe są największym ryzykiem w gabinecie dentystycznym i jest to główna przyczyna zakażeń w stomatologii wśród pacjentów i lekarzy stomatologów. Filtr ułatwia lekarzowi dostęp do jamy ustnej a pacjentowi uniemożliwia  spontaniczne zamknięcie ust. 

  UWAGA:  OBF to wyrób medyczny klasy I jednorazowego użytku lub jednoosobowy. Można go zdezynfekować kwasem nadoctowym. Nie nadaje się do sterylizacji w autoklawie. Kwas nadoctowy, [tani i łatwo dostępny], to silny utleniacz, substancja czynna w produktach biobójczych oraz do dezynfekcji. Podczas stosowania wymagana jest ochrona twarzy i strój ochronny.

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Zobacz także:
  • RD 80 - system zewnętrznego odsysania

   RD 80 - system zewnętrznego odsysania

   Zapytaj o cenę

  • OBF Oral Bio Filter Protechno 40 szt.

   OBF Oral Bio Filter Protechno 40 szt.

   Netto: 1 060,00 zł
   Brutto: 1 144,79 zł

  • VacStation Dental System UV - wyciąg stomatologiczny

   VacStation Dental System UV - wyciąg stomatologiczny

   Netto: 3 694,44 zł
   Brutto: 3 990,00 zł

  Czas wyświetlania strony: 0.041s